Renowacja domów z bali
Cenimy wiedzę i doświadczenie zdobywane w naszej rodzinie od pokoleń. Posiadamy dzięki temu wyjątkowe umiejętności, unikalne w skali kraju, a także coraz rzadziej spotykane na terenie Podhala. Naszą specjalnością jest mszenie budynków drewnianych. Pragnąc zadbać o skuteczność wykonanych prac oferujemy także kompleksową renowację domów z bali. W ramach usług zapewniamy:

  • dokładne mycie i szlifowanie ścian – Każdy mechooptyk przygotowuje w ten sposób powierzchnię do wykonania nowych uszczelnień szpar, węgłów i słupów między płazami ścian.
  • renowację mszenia – Wykonujemy tę czynności zgodnie z dawną sztuką, wykorzystując tradycyjne materiały i techniki nieco ulepszone, dzięki aktualnym możliwościom. Dbamy przy tym o estetyczny efekt.
  • docieplanie budynków – Przeprowadzamy prace, które mają na celu zagwarantowanie dodatkowej warstwy ocieplenia. Stosujemy materiały, zwiększające właściwości termoizolacyjne ścian.
  • wykonanie imitacji i obkładek budynków – Umożliwiamy przygotowanie elewacji obiektów w taki sposób, aby przypominały konstrukcje z bali. Wykorzystujemy wysokiej jakości, naturalne surowce.
  • wszelkiego rodzaju prace wykończeniowe – Podejmujemy się wykonania czynności o charakterze wykończeniowych, które będą miały decydujący wpływ na wygląd obiektu oraz zwiększą jego funkcjonalność.


Renowacja domów z bali wymaga ogromnej wiedzy na temat drewna. Nadgryziony zębem czasu materiał zachowuje się często w trudny do przewidzenia sposób. Przeprowadzone przez nas liczne realizacje pozwalają odpowiednio reagować, a w wielu przypadkach prawidłowo przewidzieć zachowanie materiału. Pozwala to ograniczyć starty i w możliwie największym stopniu zachować pierwotny materiał. Dbamy także o ograniczenie ingerencji w pierwotny kształt i staramy się dostosować do pierwotnych rozwiązań, wykorzystanych w konstrukcji.

Dokładamy starań, aby renowacja domów z bali wykonana była z najwyższą dbałością o trwałość efektów. Wykorzystujemy tradycyjne techniki wsparte nowoczesnymi rozwiązaniami. Stosujemy tradycyjne materiały wzbogacone o współczesne dokonania w dziedzinie budownictwa. Cenimy sztukę rzemiosła przekazywaną z pokolenia na pokolenie, ale też wspieramy się na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu architektury oraz branży budowlanej.